Connect Atletik

Dato Kategori Titel Sted Arrangør Resultat
30/9 B Klubmesterskab i kast Finale Aflyst Hvidovre Stadion Hvidovre Atletik & Motion
30/9 RM Regionsstævne Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion
30/9 A Klubmesterskab Frederiksberg Stadion Frederiksberg IF atletik og motion
30/9 A 1900 Halvmaraton Aarhus 1900, Atletik & Løb
30/9 B Monster 3 kamp 2023 Slagelse Atletik Stadion Slagelse Atletik DELTA
30/9 B Aalborg Afslutningsstævne Ude Aflyst Skovdalen Atletikstadion Aalborg Atletik & Motion
30/9 - 1/10 K Ungdomstræner 1, del 1 Randers Freja Atletik Dansk Atletik Forbund
28/9 A Aftenstævne, Korsør Korsør Atletik Stadion Korsør Atletik & Motion
28/9 B Klubmesterskab i kast 4 Aflyst Hvidovre Stadion Hvidovre Atletik & Motion
27/9 B B&U klubmesterskab 2 Hvidovre Stadion Hvidovre Atletik & Motion
26/9 B Odense Atletik Klub Kast 4 Odense Atletik Stadion Odense Atletik - O.G.F.
26/9 B Klubmesterskab i kast 3 Aflyst Hvidovre Stadion Hvidovre Atletik & Motion
25/9 B B&U klubmesterskab 1 Hvidovre Stadion Hvidovre Atletik & Motion
24/9 A HCA Marathon Odense Idrætspark H.C. Andersen Marathon
24/9 K Børnetrænerkursus Afventer sted for afvikling Dansk Atletik Forbund
23/9 RM Vestdansk Holdmesterskab for 10-11,12-13,14-15,16-19 år Herning Atletikstadion Herning Gf, Atletik/Motion
23/9 B Intern sæsonafslutning kastemangekamp Hvidovre Stadion Hvidovre Atletik & Motion
23/9 A Hif 5000 meter efterårsløb Stadionvej 5 Haderslev Idræts-forening
22-24/9 A Afslutningsstævne Greve Stadion Greve Atletik
21/9 B Tages Kaste 3-kamp Glostrup Stadion Glostrup IC - Atletik
21/9 B Klubmesterskab i kast 2 Hvidovre Stadion Hvidovre Atletik & Motion
20/9 B nålestævne mm Aabenraa stadion Aaig - Atletik & Triathlon
19/9 B Klubmesterskab kast 1 Hvidovre Stadion Hvidovre Atletik & Motion
17/9 A Copenhagen Half Elite Mile Frederiksberg Sparta Atletik & Løb
17/9 DM DM Halvmaraton 2023 (Copenhagen Half Marathon) Dansk Atletik Forbund
17/9 B Klubmesterskaberne Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub
16/9 RM Østjyske Mesterskaber ude Langvang Atletik Stadion Randers Freja Atletik og Motion
16/9 DM DM kapgang, langdistance Valbyparken Phønix / VI39 Kapgang
16/9 RM Østdanske Holdmesterskaber for Ungdom (10-15 år) Lyngby Atletik Stadion Trongårdens Idræts Forening
16/9 B NVJ Mesterskabsstævne Spar Nord Arena Skive A.M.
16-17/9 DM DM kastemangekamp og DM i vægtkast ungdom, senior, masters Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion
16-19/9 B Syd-mesterskaber (DGI) Vejen Atletikstadion Vejen Atletik og Løbemotion
13/9 RM Nålestævne 3 Nyborg Nyborg NG&IF Gymnastik og Atletik Forening
11/9 B UP stævne Herlufsholm Stadion Herlufsholm Gymnastikforening
10/9 A DT Masters finale Greve Stadion Greve Atletik
9/9 DM DM Stafet Ceres Park Arena Aarhus 1900, Atletik & Løb
9/9 DM DM Hold Ceres Park Arena Aarhus 1900, Atletik & Løb
9-10/9 A DGI Landsmesterskab Ude Aalborg Atletik Stadion DGI
9-10/9 K Ungdomstræner1, del 2 Aflyst Nyborg Idræts- og Fritidscenter Dansk Atletik Forbund
6/9 RM Regionsstævne Vejle Atletik Stadion Vejle Idrætsforening
6/9 B Åbne klubmesterskaber i tre-kamp Herlev Stadion Herlev Løbe- og Atletikklub
4/9 B DGI Nålestævne i Stoholm Stoholm Atletikstadion Stoholm Idrætsforening
2/9 A SPÆN x NABO LØB GADERÆS Ingerslevs Plads, Frederiksbjerg, Aarhus SPÆN
2-3/9 A WRC: DM Ungdom 2023 Hvidovre Atletikstadion Hvidovre Atletik & Motion
1/9 A ”Sidste dans" på Ceres Park – 1500m og 5000m stævne Ceres Park Aarhus Gymnastikforening af 1880
Stævnekategorier
  • C
    Klub konkurrence
  • L
    Lokal konkurrence
  • B
    Regional konkurrence
  • A
    National konkurrence
  • E
    International konkurrence
  • RM
    Regionalt mesterskab
  • DM
    Dansk mesterskab
  • NM
    Nordisk mesterskab eller landskamp
  • EM
    Europæisk mesterskab eller landskamp
  • VM
    Verdensmesterskab
  • OL
    Olympiske Lege
  • M
    Møde
  • K
    Kursus
  • T
    Træningsaktivitet
Find klub
Vil du være en del af et fællesskab?
Find en klub her
Facebook
Instagram